A Hétfői Szabadegyetem 1983 első félévében Szilágyi Sándor tartott előadás-sorozatot Bibó István kevéssé ismert műve, illetve műveinek belső összefüggése címmel. A váltó hetekben Tamás Gáspár Miklós tartotta meg az eredetileg a Fiatal Művészek Klubjába meghirdetett, de betiltott előadását Az internacionalizmusról, és Demény Pál beszélt Munkásmozgalmi tevékenységéről, életéről.
Június 13-án, az utolsó előadás után a Szabadegyetem programjához nem tartozó megemlékezésre került sor.
– Demszky Gábor a 30 évvel ezelőtti kelet-németországi felkelésről emlékezett meg;
– Krassó György ismertette a negyedszázada kivégzett, illetve megölt Nagy Imre, Maléter Pál, Gimes Miklós, Losonczy Géza és Szilágyi József életrajzát, beszélt arról, hogy a börtönben lévők mennyit érezhették meg a per és a kivégzések előkészületeiből;
– Maléter Pál felesége és Halda Alíz szeretteikről beszéltek;
– elhangzott Krassó György és Petri György egy-egy verse;
– hangszalagról hallható volt Nagy Imre és Kádár János 1956 októberi beszéde;
– Kodály Zoltán Zrínyi-kantátája.
A megemlékezést az '56. november 4-én elhangzott Himnusz zárta, mintegy negyvenen hallgatták végig az estet.
A következő félév programjáról szeptember elején tudakozódhatnak az érdeklődők a lapunk elején megadott címeken és telefonszámokon.
ABC – új könyvek:
Konrád György: A cinkos
Tamás Gáspár Miklós: A szem és a kéz
Rajk László szamizdatbutikja 1983. május elején -meghatározatlan időre – felfüggesztette működését. A második nyilvánosság iránt érdeklődőket a szokott helyen és időben azonban továbbra is várja baráti beszélgetésre (1022 Hankóczy Jenő u. 32.) minden kedden este 8-10-ig.





Friss hozzászólások
7 év 34 hét
10 év 7 hét
10 év 11 hét
10 év 11 hét
10 év 12 hét
10 év 12 hét
10 év 12 hét
10 év 15 hét
10 év 15 hét
10 év 15 hét