Főoldal Könyvespolc Társalgó Keresés Könyvajánló
Bachman Gábor
Bak Imre
Csernus Tibor
El Kazovszkij
Fajó János
fe Lugossy László
Konc András
Kőnig Frigyes
Köves Éva
Maurer Dóra
Nádler István
Pinczehelyi Sándor
Roskó Gábor
Szirtes János

 

Kőnig Frigyes

Született: 1955, Székesfehérvár

Kiállítások:
1980 - Magyar Iparművészeti Főikola, Budapest
1989 - Gyermekkori momentumok, Dorottya Utcai Kiállítóterem, Budapest
1990 - Tervek Egy Meg Nem Épülő Templomhoz, Magyar Építőművészek Székháza, Budapest


Ma, mikor számtalan ábrázolási forma és lehetőség létezik, hogyan adhatunk választ a tér kérdéseire a képzőművészet eszközeivel? A személyes tapasztalatok mellett felhasználtam, illetve segítségűl hívtam az igen gazdag képzőművészeti hagyományokat is, melyek nélkűl nem tudom elképzelni e tevékenység gyakorlását.
A dolgokat térbeli vonatkozásukban elemeztem, és azt tapasztaltam, hogy ez a viszony többirányú és oly mértékben válhat bonyolulttá, hogy minden bizonnyal a tér is a dolgok közé tartozik, a dolgok teremtik meg azt. A tér egy olyanfajta, anyagilag tetten érhető közeggé válik a dolgok bemutatása során, hogy formaként kell vele számolni.
Emellett gyakran érintettem a képzőművészet konkrét és absztrakt problematikáját. Ez különösen tanúlságos volt, azért is mert a képzőművészeti hagyomány végét az absztrakció megjelenésében fedezték fel sokan. Mindenki számára átélhető élményből leszúrt módszerrel létrehozható a dolgok absztrakt megjelenítése. Ezt ma már nem gyakorolja az absztrakt festészet, hanem önmagából kiindulva önmagától veszi át sját eredményeit. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a naturalizmus és az absztrakció szélsőséges formái rokonai lehetnek egymásnak - gondoljunk csak Monet késői munkáira és Pollock festményeire.

Kőnig Frigyes



Műterem,
1995, olaj, vászon 163X235 cm

« vissza

 
© Európai kulturális füzetek 1999-2006.   Minden jog a szerzőké illetve az örökösöké.