HOME
 
Simula - does it with class
 
 
A Simula Alapítványról
 
Az Alapítvány adatai
Az Alapítvány célkitűzései
Az Alapítvány éves költségvetése
Az Alapítvány ( tervezett ) bevételeinek fő forrásai
A (tervezett) kiadások fő tételei
Az Alapítvány eddig a következő támogatásokat nyerte el 
Az Alapítvány Kuratóriuma
 
 
A SIMULA Alapítvány adatai
SIMULA Alapítvány
Budapest, VII. Kertész u. 33.
H--1073
Tel.: +36 1 3222--704
E-mail: simula@c3.hu
Bankszámlaszám:  11707024--20395762, OTP Budapest, VII. Király u. 49.
 
 
A SIMULA Alapítvány célkitűzései
 
A SIMULA Alapítvány célja hátteret biztosítani a következőkre:  
 
A SIMULA Alapítvány éves költségvetése
Az Alapítvány "nyitott". Jogállása lehetővé teszi bárki csatlakozását, aki az Alapítvány tevékenységében "érdekelt". Az Alapítvány pénzügyileg üres szervezet, amely egy sor adókedvezményre jogosult alapítványi tevékenysége kapcsán (K+F, oktatás, tudományos kapcsolatok). Jogi keretet és remélhetőleg pénzügyi hátteret is nyújthat magyarországi SIMULA-tevékenységek számára.
 
 
A SIMULA Alapítvány ( tervezett ) bevételeinek fő forrásai  
 
A (tervezett) kiadások fő tételei  
 
A SIMULA Alapítvány eddig a következő támogatásokat nyerte el 

Az Alapítványt 1997 szeptemberében jegyezték be.

 
 
A SIMULA Alapítvány Kuratóriuma
 
Gehér István (elnök)
Matematikus, jelenleg nyugdíjas. Utolsó munkahelye az MTA SzTAKI volt. A 70-es években az MTA CDC 3300-as
típusú központi számítógépe mellett működő Szoftver Osztályt vezette. Az egyik általa kedvelt és kezdeményezett kutatási téma a "programozási nyelvek" volt, kiemelten pedig a SIMULA nyelv.
Gáspár András (titkár)
Matematikus. Szintén dolgozott az MTA SzTAKI-ban, később pedig a Művelődési és Közoktatási Minisztérium Tudományszervezési és Informatikai Intézetében. Rövid ideig kutatói állásban volt a BME-n, majd pedig az ELTE-n. Tagja a SIMULA Fejlesztési Bizottságnak (SDG, Oslo). Érdeklődési területe a SIMULA--DELTA--BETA paradigma, a SIMULA-alkalmazások, a rendszerleírás és a modellezés-tudományok filozófiai problémái.
Csáki Péter
Jelenleg nyugdíjas. Utolsó munkahelye az MTA SzTAKI volt, ahol hosszabb ideig a Biomatematikai Csoportban dolgozott. Érdeklődési területébe tartoztak a SIMULA-alkalmazások, pl. a Balaton-modellezés. Jelenlegi érdeklődési területei: az objektum-orientáltság általában (OO), az OO-programozás (OOP), az OO-analízis (OOA) stb.
dr. Papp Zsigmond
Az Államigazgatási Főiskola és az Ybl Miklós Műszaki Főiskola oktatója. Tagja egy oktatókból álló ügyvédi munkaközösségnek is. Egyetemi évei alatt néhány évet elvégzett a matematikus szakon is. Jelenleg gyakori vendége a Magyar Rádió "Törvénytár" című műsorának.
Székely László
Programtervező-matematikusként végzett a JATE-n, majd filozófusként az ELTE-n. Jelenleg az MTA Filozófiai Intézetében dolgozik és a filozófiai tudomány kandidátusa. Érdeklődési területe a tudományfilozófia, továbbá a modern fizika filozófiai-metafizikai problémái, különös tekintettel a relativitás elméletre és a modern fizikai kozmológiára. A SIMULA nyelvet egyetemista korában tanulmányozta.
 
HOME