Céljaink

A Rész-Vétel Alapítvány 1989-ben jött létre azzal a céllal, hogy „tájékoztatással, oktatással, kiadványok közzétételével, közvetlen szakértõi tanácsadással, kutatással és kísérleti fejlesztéssel támogassa a munkáltatókat, a munkavállalókat és érdekképviseleteiket abban a törekvésükben, hogy a tulajdonreform végrehajtásának és a piacgazdaság kiépítésének folyamatában és azzal összhangban a munkavállalók széles köre válhasson a munkáltatói társaságban résztulajdonossá, és ezáltal részt vehessen annak hatékony mûködtetésében, a döntéshozatalban és a felelõsségvállalásban". (Kivonat az Alapító Okiratból).

Történet

A közép-kelet-európai régióban Magyarország jár az élen a munkavállalói tulajdon piaci módszerekkel történõ megteremtésében, mely számos országban az állami irányításról a piacgazdaságra való áttérés egyik induló lépése lett. A Munkavállalói Résztulajdonosi Program hazánkban csupán négy éves, amerikai-angol, megfelelõje az ESOP (Employee Stock Ownership Plan) mintájára dolgozták ki itthon a hazai szakértõk. Információs hálózatunk közel 300, már privatizált vállalattal való kapcsolatunkat jelenti, de együttmûködünk az MRP Országos Szövetséggel is oktatási programja keretében. Megemlíthetjük még külföldi (amerikai, kanadai, brit és közel-keleti), hasonló profilú cégekkel való kapcsolatainkat, mely kiterjed a kelet-közép-európai régióra is.

Alapítványunkat magyar és külföldi vállalatokat, nemzetközi fejlesztési szervezetek támogatták adományokkal és szakmai segítségnyújtással, melyek nagymértékben hozzájárultak eddigi tevékenységének sikereihez, melyek konkrétan a következõk:

Ez utóbbi - hároméves, többszakaszos munkaprogram - keretében egy új vállalati kultúra meghonosodását kívánjuk elérni. A feladat munka- és forrásigénye miatt a rendelkezésre álló szellemi és pénzügyi erõforrásokat néhány vállalatra kell összpontosítani, ezért a közvetlen szervezetfejlesztés szempontjából a projekt figyelme három vállalatra irányul, de annak elõrehaladtával egyre nagyobb hangsúlyt kap a szervezeti változás stratégiájának, a tréning anyagok és módszerek terjesztése is a többi MRP-s és MRPs vállalat körében is. Minek következtében így lesz a projektmag egyben egy hosszabb távú folyamat katalizátora.

Kuratórium

Az Alapítványi önkormányzat legfõbb szerve a kuratórium, melynek feladata céljaink megvalósításának, továbbá a rendelkezésünkre álló eszközök bõvítésének támogatása.

Hatáskörébe tartozó feladatok:

A kuratórium szükség szerint - de évente legalább egyszer - ülésezik.

Tagjai között neves szakemberek és közéleti személyiségek vannak képviseltetve, névszerint a következõek:

Felügyelõ Bizottság

Az Alapítvány mûködését Felügyelõ Bizottság ellenõrzi. Tagjai neves szakemberek, névszerint a következõek: