1183 Budapest, Székely Gy. u. 7/A Tel/Fax: 290-50-74
E-mail cím: mailto:remeny@mail.c3.hu.hu 

A „REMÉNYSÉG" IFJÚSÁGVÉDŐ KIEMELKEDŐEN KÖZHASZNÚ ALAPÍTVÁNYRÓL:

A megalakulásunkról

Megvalósítani kívánt elképzeléseink

A Rehabilitációs Foglalkoztató és Oktató Bázis

Felépítésünk

 


A megalakulás oka: Látva, érezve, megélve és tapasztalva, hogy az ország jelenlegi gazdasági nehézségei mind kevesebb lehetőséget adnak az érintett régiók támogatására, s hogy Ők mindinkább rászorulnának a támogatásra, figyelembe véve a külföldi mintákat is, elhatároztuk, hogy megpróbálunk Alapítványi keretek között, egy széles társadalmi összefogás elérésével segíteni.
A támogatni kívánt régiók:
Mozgássérült, értelmi fogyatékos, halmozottan hátrányos helyzetű, és kisebbségi körök gyermekeiből tevődik össze. Korhatár tekintetében - figyelembe véve a később részletezendő többlépcsős tervünket - alsó szintként az óvodás kor elérését, felső szintben pedig nem életkor, hanem a képzési évfolyam maximalizálását kívánjuk megállapítani, különös tekintettel arra, hogy pl. a értelmi fogyatékosok esetében a képzési életkor jóval kitolódhat az egészséges átlaghoz képest. Természetesen evvel nem kívánjuk azt célunknak kijelölni hogy esetleg negyven-ötvenéves embereket is programunk jelöltjeinek tekintsünk. A “meddig” eldöntését mindig az egyéni adottságok figyelembe vételével egy szakgárda véleményezése alapján kívánjuk majd meghatározni.

A Reménység Ifjúságvédő Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány tagja az Értelmi Fogyatékosok Országos Szövetségének ( ÉFOÉSZ ).

 

Megvalósítani kívánt elképzeléseink:

Területileg a XVIII kerületben szeretnénk elképzelésünket megvalósítani, de nem csak ezen kerület gyermekeit kívánnánk felkarolni, hanem a környezetben ,úgymint Kispest, Pesterzsébet, Rákoskeresztúr, Kőbánya, Vecsés, Gyál, stb., rászorultjait is. Későbbi terveinkben szerepel egy Budapestet, majd az egész Országot felölelő hálózat kiépítése.

Feladatunknak tűztük ki a kerületben lévő Speciális Oktató és Fejlesztő Intézmény / Kondor Béla sétány 4 / gyermekei napi gondjainak enyhítését, tanáraik munkájának lehetőségek szerinti megkönnyítését. Kapcsolva ide, az iskolát és annak speciális tagozatát elvégzett gyermekek továbbtanulási lehetőségeinek segítését, szervezését közösen az iskolával.

Legfőbb feladatunkat sikerült megvalósítanunk létre hoztunk 1999 október 1-el Rehabilitációs Foglalkoztató és Oktató Bázisunkat, ahol az Alapítvány biztosít foglalkoztatási lehetőséget a rászoruló fiatalok számára. A fennmaradás biztosítása, és a fejlesztés érdekében folyamatosan nyújtunk be pályázatokat olyan helyekre, melyek kiírása ezt lehetővé teszi, valamint szponzorok felkutatását végezzük. A kerületi Önkormányzattól kedvezményes bérleti díjért kaptuk azt a 268 négyzetméteres épületet, ami már megfelelő hátteret biztosít a védett munkahely számára. ( A foglalkoztatóról lsd. később. )

Véleményünk az, és ezt látszik alátámasztani más szakemberekkel folytatott megbeszélésünk is, hogy ezt a régiót feltétlenül fel kell karolni. Mindegyikükben van valami, aminek célorientált kiaknázásával lehetővé tehető az egyébként minden ember számára oly fontos, de nekik hatványozott jelentőséggel bíró sikerélmény megadása. Lehetővé téve továbbá, hogy ezek a gyermekek ne kallódjanak el, hasznos, dolgos tagjaivá váljanak országunknak. Jelentős gondot levéve ezáltal mind az állam, mind az önkormányzatok, és a szülők válláról.

Úgy véljük elképzelésünk megvalósítása fontos társadalmi érdek.

 

A Rehabilitációs Foglalkoztató és Oktató Bázis

Megalakulásunk óta 1999 október elseje jelenti az első igen komoly mérföldkövet az Alapítvány életében.

A kerületi Önkormányzat jelképes 1 Ft/év bérleti díjért rendelkezésünkre bocsátotta a 1181 Bp. kondor Béla sétány 11-15 sz. alatti 268 négyzetméteres épületet. Igaz felújítása tetemes költségbe, és számtalan támogatás igénybevétele mellett folyt, de végül elkészült. Október elsején megnyitotta kapuit.

Első lépcsőben a Fővárosi Munkaügyi Központ Ifjúsági Irodájával kötött rehabilitációs bértámogatási szerződés mellett 5 fő fiatalt sikerült munkaviszony keretében foglalkoztatni.

Újabb 10 fő pedig a támogatott iskolából járt át rendszeresen szakmai gyakorlatra.

Munkáink között szerepel a szövés, gyertyaöntés, virágkötészet, asztalos ipari tevékenység, filmnyomás. Gödöllőről van függönycsipesz összeszerelő bedolgozásunk a 3 B Kereskedőház Rt támogatásával, és készítünk kosárlabda hálót a Benei Kft-nek. Kialakítás alatt van egy varrodánk, és egy újonnan kötött együttműködési megállapodás keretében Szanticskára költözött asztalosipari műhelyünk. Lakossági szolgáltatás keretében fénymásolást vállalunk.

A fenntartási költségekhez nagy mértékben hozzájárul 3 autóbuszunk, melyekkel bérfuvarozást vállalunk, valamint sport-játékszer üzletünk, melyet a Benei Kft támogat. A rezsihez járult még hozzá több segítő támogatás az év során. ( Lsd. Támogatóink oldalon )

Második lépcsőben sikerült ezév májusában újabb 14 fiatalt fölvenni, ugyancsak rehab. Bértámogatással. Időközben kaptunk az ERECO cégtől is bedolgozó munkát.Sajnos a minimálbér ellentételezés nélküli emelése oda vezetett, hogy a jelenleg munkaviszonyban dolgozó létszám 8 fő. Mindnyájan megváltozott munkaképességűek.

Tervünk új, jobban fizető munkák beállítása mellet a létszám 20-25 főre növelése mellett a célszervezeti kijelölés elérése. Azonban a minimálbér további emelése, és az ellentételezés elmaradása ennek jelenleg teljes korlátját jelenti.

Van egy telephelyünk, melyet a MÁV Vezérigazgatójának jóvoltából kaptunk kedvezményes bérletbe, ahol autóbuszaink is parkolnak, és ahol tervezzük egy autóbusz javító műhely beindítását. ( Keresünk vállalkozó szellemű szponzorokat !!! )

Rendelkezünk Szanticskán egy üdülőházrész ingatlannal. Itt már idén szeretnénk beindítani erdei iskola keretében a fiatalok üdültetését, melynek célja megismerni a régi népi mesterségeket. Együttműködési szerződést kötöttünk a téma iránt igen nagy nyitottságot mutató helyi Szanticskai Vendégházak Kft-vel. Ennek keretében asztalosipari gépeinket náluk fogjuk üzembe állítani, közös együttműködés keretében. ( Keresünk megrendeléseket, és erdei iskolát szervező iskolákat, óvodákat. )

MINDEN ÜZLETI TEVÉKENYSÉG HASZNA OSZTATLANUL A FOGLALKOZTATÓ FENNTARTÁSÁRA, ÉS FEJLESZTÉSÉRE FORDÍTÓDIK !!!

 

Felépítésünk:

Alapítvány VÉDNÖKE: Dr. Mester László Bp. XVIII. kerület polgármestere

Az alapítás időpontja: 1996. Augusztus 1.

Külső munkatársak: