Történelmi tábor 12-20 éves fiataloknak

A Magyar Forrás Alapítvány az azóta megszűnt tiszaföldvári Hét Vezér Alapítvány 50.000 Ft-os támogatásával (melyet az adományozók 1%-os felajánlásaiból utalt át alapítványunknak) és a Gyermek és Ifjúsági Koordinációs Tanács 100.000 Ft-os támogatásával 1998-ban másodszor rendezett történelmi lovastáborokat Ágasegyházán, az "Ősborókás" szomszédságában. A tábort Jeney Ferenc, a kuratórium elnöke nyitotta meg.

Kukkants be eddigi táboraink képeiből rendezett kiállításunkra!

A sátortábor területén jurtát állítottunk, itt hallgattuk a történelmi előadásokat, s itt zajlottak az esti közös programok is. (No és ide lehetett behúzódni, ha túl hideg volt a sátorban, vagy csupa víz lett, mert elfelejtettük bezárni. Ám romantikus volt itt aludni is, fiúk-lányok együtt, fejtől-lábtól, hálózsákban.) A második jurta felállítását is tervbe vettük, de a hőség és egyéb akadályok (!) miatt az első táborban már nem volt időnk befejezni. A második tábor résztvevői is ismerkedtek a jurtaállítás rejtelmeivel, még a DUNA TV stábja is készített rólunk felvételeket. (Erről jut eszembe: Ki látta az adást??)

Tikkasztó melegben, amikor a járás is nehezünkre esett, felüdülhettünk a kristálytiszta, hűs vizű medencében.  (A délelőtti lovaglás után különösen kellemes volt, feltéve ha még maradt erőnk, hogy elvánszorogjunk odáig.) Szerencsére nagyon jó időnk volt, az erdélyi lányok az első napon jól le is égtek, alig győztek elbújni másnap az árnyékban.

5 nyugodt hátaslóval (és 3 kiscsikóval), szép és izgalmas természetes terepen ismerkedhettek a lovakkal, a lovaglással a táborozók. A kezdőknek lovaglás oktatást, haladóknak tereplovaglást és lovastúrákat szerveztünk. Igyekeztünk naponta legalább 1 óra lovaglást biztosítani mindenkinek.

A tábortól 6 km-re jártunk ebédelni - igazán romantikus utazások voltak! -, reggelit és vacsorát pedig Mancika néni lelkes stábja biztosított. (Ide kívánkozik, hogy az első csapat minden nap kapott egy kis nassolnivalót a Mátészalkai Tejipari Vállalat támogatásának jóvoltából. Ezúttal is köszönjük, finom volt a sok túrórudi és puding! )

Szabadidőnkben íjászkodtunk, volt rögtönzött lovasíjász bemutató, élménybeszámoló a Magna Hungaria Expedícióról, versenyeket is rendeztünk, ahogy az már egy rendes táborban lenni szokott! Hagyományosan megrendeztük a vacsoralövő versenyt is. Az eredmények? Hát...

Azért aznap is jóllaktunk, mert Mancika néni, mintha sejtette volna, a vadászszerencsénket !

A kézműves nap programja "születések" miatt kicsit változott. A hagyományos program helyett rovásírást tanultunk, versenyt is rendeztünk belőle! Vannak  akik azóta is így leveleznek egymással! (Indult valaki az országos versenyen augusztusban?) Azért reméljük jövőre be fogjuk pótolni az elmaradt bőrözést is!

    Azóta több gyerektől kaptunk levelet és képeket, köszönjük! Kérjük a 2. tábor lakóit, hogy képek területén ők is aktivizálják magukat, mert az általunk készített és kiállított csoportképen kívül sajnos semmi nem sikerült! Szóval várjuk az újabb leveleket és képeket!

Ne feledjétek, jövőre is lesz tábor, ha tudunk támogatókat szerezni! Segítsetek Ti si!

Örömmel olvastuk Czabán Leonóra (Szuszi) tábori élménybeszámolóját, melyet egy pályázatra készített! Olvassátok el Ti is!

Mindenkit sok szeretettel üdvözlünk, jó tanulást kívánunk és várunk a jövő évi táborba!

                                                                                    Erika néni - a MFA titkára
(1998)

A 2001-es táborba Te is jelentkezhetsz, ha részt veszel a Magyar Forrás Alapítvány által hirdetett pályázaton.

Segítség probléma esetén: forrás @c3.hu

vissza a főoldalra