2001-2002. évi BUDAPESTI EGYETEMI
ÉS FŐISKOLAI SAKK BAJNOKSÁGOK

Versenykiírása




A versenyek célja: Versenylehetőséget adni az egyetemek és főiskolák csapatainak, hogy megmérkőzzenek egymással és eldöntsék egymás közt a “Budapest Bajnoka” címet.

Rendezők: ÁVF, BEFS, LAKMED Bt. Sakkversenyszervezés

Versenyigazgató: Balázs Gábor

Versenybíróság: Balázs Gábor, Fazekas György, Nádasi Balázs

A versenyek színhelye: Általános Vállalkozási Főiskola, Budapest, Villányi út 11-13. Megközelítés: A Móricz Zsigmond körtértől gyalog.
 

Kategóriák, és időpontok:

2001-2002. évi BUDAPESTI EGYETEMI ÉS FŐISKOLAI OKTATÓI SAKKBAJNOKSÁG




A verseny fővédnöke: Halmos Kornél, ÁVF HÖK elnök

A verseny ideje: 2002. február 9. szombat

A verseny résztvevői: Egyetemek, főiskolák benevezett oktatói, dolgozói, melyet a versenybíróság visszaigazolt. A nevezésen fel kell tüntetni: a játékosok nevét, születési dátumát, intézményét, ha van értékszámát, KOMIR és FIDE azonosítóját, illetve az egyetem vagy főiskola hivatalos igazolását, hogy játékos az intézmény oktatója, dolgozója.

2001-2002. évi BUDAPESTI EGYETEMI ÉS FŐISKOLAI AMATŐR SAKKBAJNOKSÁG




A verseny fővédnöke: Nagy István, ÁVF Főiskolai Tanács tagja.

A verseny ideje: 2002. február 9. szombat

A verseny résztvevői: Egyetemek, főiskolák benevezett tanulói, melyet a versenybíróság visszaigazolt. A nevezésen fel kell tüntetni: a játékosok nevét, születési dátumát, diákigazolványának sorszámát, a játékos nyilatkozatát melyben kijelenti, hogy nem rendelkezik értékszámmal, illetve az egyetem vagy főiskola hivatalos igazolását, hogy játékos az intézmény 2001-2002 (vagy az előző 2000-2001) tanévre beiratkozott tanulója.

2001-2002. évi BUDAPESTI EGYETEMI ÉS FŐISKOLAI PROFI SAKKBAJNOKSÁG




A verseny fővédnöke: Kiss László, BEFS elnök

A verseny ideje: 2002. február 16. szombat

A verseny résztvevői: Egyetemek, főiskolák benevezett tanulói, melyet a versenybíróság visszaigazolt. A nevezésen fel kell tüntetni: a játékosok nevét, születési dátumát, diákigazolványának sorszámát, ha van értékszámát, KOMIR és FIDE azonosítóját, illetve az egyetem vagy főiskola hivatalos igazolását, hogy játékos az intézmény 2001-2002 (vagy az előző 2000-2001) tanévre beiratkozott tanulója.

2001-2002. évi BUDAPESTI EGYETEMI ÉS FŐISKOLAI SAKK CSAPATBAJNOKSÁG




A verseny fővédnöke: Antal János, ÁVF főtitkár

A verseny ideje: 2002. február 23. szombat

A verseny résztvevői: Minden egyetem és főiskola erőlistával benevezett csapata, melyet a versenybíróság visszaigazolt. (3 fős csapatok, egy fő tartalék megnevezhető) Egy egyetem vagy főiskola több csapatot is benevezhet, de csak külön erőlistával. Minden erőlistán fel kell tüntetni: a játékosok nevét, születési dátumát, diákigazolványának sorszámát, ha van értékszámát, KOMIR és FIDE azonosítóját, illetve az egyetem vagy főiskola hivatalos igazolását, hogy az erőlistán szereplők az intézmény 2001-2002 (vagy az előző 2000-2001) tanévre beiratkozott tanulói. Az erőlistán a játékosok bármilyen sorrendben szerepelhetnek, mivel a csapatok összeállításukat fordulónként szabadon választhatják meg. Ha egy játékos több egyetemen vagy főiskolán tanul, akkor abban a csapatban játszhat, amelyikben szeretne.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Nevezés: Írásban 2002. február 6-ig a következő címen: LAKMED BT. 1026 Budapest; Garas utca 4. A nevezést a "Résztvevők" című részben leírtak szerint kérjük elküldeni. Továbbá a nevezési díjat 2001. február 6-ig kérjük befizetni a következő bankszámlaszámra: K&H Oktogon Fiók 10404072-40753465. A csekkszelvény másolatát kérjük a nevezéssel együtt megküldeni. A nevezési határidő után beérkezett nevezéseket (a megérkezés dátuma számít) már csak az emelt nevezési díjnak megfelelő befizetés esetén tudjuk elfogadni. A nevezéssel együtt három erősorrend ívet kérünk a "Résztvevők" című részben leírtak szerint.

Nevezési díj: Egyéni versenyen: 2.000 Ft/fő nevezési határidőig, utána 2.500 Ft/fő. Csapatversenyen: 4.000 Ft/csapat a nevezési határidőig utána 5.000 Ft/csapat.

Információ: Balázs Gábornál (LAKMED Bt. 1026, Budapest; Garas u. 4. Tel.: 225-1010, 225-1011, Mobil: 06/20 319-4266; E-mail: lakmedbt@axelero.hu)

A lebonyolítás módja: résztvevők számától függően 7-9 fordulós svájci, vagy körmérkőzéses rendszerű verseny a FIDE rapid versenyszabályai szerint.

Játékidő, tempó: 2x10 perc + 10 másodperc bónusz lépésenként.

A versenyek programja:
 
8:15
-
8:45
Regisztráció
8:45
-
9:00
Megnyitó
9:00
-
14:00
1-7(9) forduló
14:15
-
14:30
Eredményhirdetés, díjkiosztás

 

Díjazás: A bajnokok kupát kapnak. Az I.-III. helyezettek érmet, az I.-VI. helyezettek oklevél és tárgydíj jutalmazásban részesülnek.

Helyezések eldöntése: 1. olimpiai pontszámítás 2. egymáselleni eredmény 3. csapatgyőzelmi pontszámítás (csak csapatversenynél) 4. mezőnyérték számítás (Buchholz, illetve Berger-Sonneborn) 5. első táblán szerzett több pont (csak csapatversenynél) 6. második táblán szerzett több pont. (csak csapatversenynél)

Egyéb szabályok:

  1. Óvás a fordulót követő öt percben a versenybíróságnál. Óvási díj: 5.000 Ft, melyet megalapozott óvás esetén visszafizetünk. Az óvásról első fokon a versenybíróság, másodfokon a versenyigazgató dönt. A versenyigazgató döntése végleges, további óvásnak helye nincs.
  2. A versenyteremben dohányozni tilos.
  3. Bekapcsolt állapotú telefon, mobiltelefon, sétálómagnó, televízió, rádió, stb. a játékteremben nem megengedett. A mobiltelefonokat a mérkőzés megkezdése előtt ki kell kapcsolni. A csapatvezetőnél, a csapat nem játszó tagjainál, vagy a nézőknél megszólaló mobiltelefon (vagy más elektromos hangkeltő) esetén a versenybíró a teremből a szabálytalankodót kiküldi, ismételt esetben véglegesen. Versenyben lévő játékosnál megszólaló mobiltelefon (vagy más elektromos hangkeltő) következménye svájci (eredményjelentő) lapra feljegyzendő figyelmeztetés (F), ismétlődés után játszmavesztés. Mobiltelefonon történő beszélgetés esetén a szabálytalankodót játszmavesztésre kell ítélni, a rendszabály ellen vétő nézőt a teremből a versenybíró köteles kitiltani.
  4. A versenyző a játszma folyamán nem beszélgethet. A versenybíró a beszélgető játékost a svájci (eredményjelentő) lapon figyelmeztetni köteles (F), ismétlődés esetén vesztesnek nyilvánítja.
  5. A Versenybíróság súlyos sportszerűtlenség miatt (pl.: komolytalan, sportszerűtlen játék, résztvevők és eredmények szándékos megváltoztatása, jogosulatlan játékos szerepeltetése, botrányokozás, a versenybíró és az ellenfél sértegetése, szeszes ital fogyasztása, vagy annak a versenyterembe bevitele, stb.) a sportszerűtlen játékost vagy csapatát a bajnokságból végleges kizárásra ítélheti, egyes játszmák vagy az egész mérkőzés eredményét az ellenfél javára írhatja!
  6. Kérünk mindenkit, hogy diákigazolványát hozza magával!
  7. Minden nevezést visszaigazolunk.
  8. A fentiekben nem szabályozott kérdésekben a játék és versenyszabályok, a Versenybíróság határozatai illetve a versenyigazgató döntései az irányadók.
Budapest, 2001. december 1.

MINDENKINEK EREDMÉNYES VERSENYZÉST KÍVÁN A

RENDEZŐSÉG