Az Arnóti Ovisokért Alapítvány és Óvoda első Honlapja

 

Az Napközi Otthonos Óvoda Arnót és az“ Arnóti Ovisokért Alapítvány

Címe: Magyarország , 3713 Arnót ,Dózsa György út 1 szám .

Telefon : 46 / 349- 314

Arnót község , Borsod –Abauj –Zemplén Megyében , Miskolc városhoz nyolc kilométerre lévő település . A lakosság lélekszáma 2600 fő. Községünkben egy óvoda és egy általános iskola működik. Óvodánk 1971.-évben átadott , jelenleg négy csoporttal üzemelő intézmény . Beíratott gyermekeink létszáma 120 fő .

Óvodánk dolgozói létszáma 17 fő . Alapítványunkat 1993 –ban hoztuk létre,

az arnóti gyermekek egészséges életmódra nevelésének , kulturális és sportolási lehetőségének megsegítésére valamint a nevelési és tanítási folyamat

támogatására .

Az Internet hálózatán keresztül szeretnénk kapcsolatot kialakítani hasonló óvodákkal , alapítványokkal .A Comenius 1 programon belül szeretnénk partner kapcsolatban dolgozni külföldi óvodákkal.

Pedagógiai munkánk és a Helyi Nevelési Programunk alapkoncepciója ,szellemisége közel áll a Lépésről Lépésre programhoz, amelynek eredeti forrása a SOROS Alapítvány “Step by Step “ projektje .

Nevelő munkánk fontos feladata :

 

Óvodánk nyitottsága :

Az Arnóti Napközi Otthonos Óvoda nevelőtestületével nyitottak és fogékonyak vagyunk az új módszerek bevezetésére. Ezt a nyitottságot az 1990. évtől jelentkező társadalmi változások a reform és az alternatív pedagógiai irányzatok fokozták.

Így 1990/91. évtől alakult , formálódott és fogalmazódott meg mindannyiunkban a Helyi Nevelési Programunk tartalma, amelyet a pedagógiai irányelvek, kipróbált módszerek ,a helyi sajátosságok – szülői ,lakossági igények ,a hátrányos helyzetűvé vált családok ,ezzel szemben megjelenő gazdag családok igényének- figyelembevételével dolgoztuk ki.

A családok bevonása az óvodai életbe és együttnevelésünk fontosságán alapul ,hogy ismerjük igényeiket ,elvárásaikat .A közösen végzett munka pedig - óvodapedagógus ,gyermek ,szülői –kapcsolatunkat nap mint nap erősíti.

 

 

Hogyan kapcsolódik alapítványi és nevelő munkánkba községünk lakossága ?

Igényként merült fel a lakosság köréből – szülők ,nagyszülők , szomszédok – a rég elveszettnek hitt hagyományok újraélesztése .A közös rendezvények , kirándulások szervezésével erősítjük e kötődést községünk lakosságához .A gyermekek játékában az idős emberek fiatalságukat élik újra át .Köszönő szavaik , hálás tekintetük és segítő támogatásuk folyamatosan megerősít abban , hogy helyes úton járunk .A gyermekek pedig új élményekkel lesznek gazdagabbak .

Kultúra közvetítő szerepünk:

Óvodánkban 1990/91. nevelési évtől ,alapítványunkkal 1993.évtől foglalkozunk a hagyományok felkutatásával és községi szintű ápolásával .Rendezvényeinkkel már hagyományt teremtettünk az idős emberek a szülők és a gyermekek örömére.

Együttnevelésünk a családokkal :

Közös nevelőmunkánkhoz és nyitottságunkhoz hozzátartozik a szülőkkel való kapcsolattartás formáinak bővítése , az igények szerinti változtatása . /Rendezvények , délelőtti munkálatok egy-egy tevékenységközpontban , közös munkadélutánok , kirándulások a szülőkkel ,a családokat segítő egészségmegőrző előadások / .

Egészségvédő programunkhoz tartozik .

Művészeti nevelésünk:

A művészet spontán nevelőerejére ,személyiségfejlesztő szerepére építünk amellyel .

Valljuk ,hogy “az igazi művészet szeretete –akár zenében ,akár versben ,.akár képekben találja valaki – igényességre nevel .”/ Dr . Herman Alice /

Hátrányos helyzetű gyermekek esélynövelése :

Programunkkal felvállaljuk:

 

E rövid összefoglalás csak ízelítő óvodánk életéből .A nevelési körülményeinkről elmondhatjuk ,hogy a 28 év alatt nagyon sok pénztelen és nehéz évet átéltünk , de minden lehetőséget megragadtunk körülményeink jobbítására / továbbképzések , önképzések ,pályázatok , alapítványi munka , szülői támogatások , lakossági segítség /

Ezért az alapfeladatainkon túl sok –sok plusz munkát is fel kell vállalnunk ahhoz , hogy a gyermekeket megőrizzük a külső ,rosszirányú behatásoktól .

Védjük az óvoda belső békéjét , a szeretetteljes gyermekszerető és tisztelő nevelésünkön keresztül úgy ,hogy élményekben gazdag , vidám , játékkal teli gyermekéveket biztosítsunk az ide járó gyermekeknek .

Tesszük mindezt a gyermekek és a szülők megelégedésére .

kiépítésével!

Közös gondolkodásunkat szeretnénk folytatni hasonló hazai és külföldi partnerkapcsolatok kiépítésével.

Várjuk jelentkezésűket. Tisztelettel :

arovial@c3.hu

 

Barcsák Pálné óvodavezető